Příjemné místo k návštěvě
Lékárna u Českého lva
(v Uhlířských Janovicích - Středočeský kraj)

b a c

Budete-li mít někdy cestu jihovýchodně od Prahy, neopomeňte se zastavit v malém městečku Uhlířské Janovice, ležícím mezi starobylou Kutnou Horou a Ledečkem. Přesnou polohu města udává připojená mapka:

a

Důvodem k návštěvě by nemělo být jen vlastní malebné městečko, odvozující svůj původ od středověké výroby dřevěného uhlí, ale i místní rodinná lékárna "U českého lva" s neopakovatelným koloritem. MedBottle
Lékárna je situovaná jen několik metrů od městského náměstí. Na rozdíl od velkoměstskýc
capsuleh lékáren, pracujících ve stylu neosobních supermarketů, Vás zde ihned musí zaujmout neobvykle laskavý a vstřícný přístup personálu k zákazníkům, kdy nejde jen o předání léku předepsaného lékařem, ale vždy i radu a pár slov útěchy, která jsou v nemoci mnohdy cennější než vlastní lék. Když k tomu přidáme i osobní šarm jak paní majitelky lékárny, tak i její dcery, je příznivý účinek po návštěvě lékárny zaručen.
Další a neméně důležitou předností této lékárny jsou ceny, které jsou rozumné a vycházejí z možností místních obyvatel a tudíž jsou zaručeně nižší než u léků zakoupených ve velkých městech. Až se nechce věřit, že i v dnešní době "dravého kapitalizmu" existuje oáza, kde je důležitější vstřícnost k lidem a dlouhodobá perspektiva, než okamžitý zisk.
smrtprasky
Nezbývá než věřit, že takových míst bude v naší republice čím dále tím více a ta zubatá, co na nás všechny čeká, bude muset čekat mnohem a mnohem déle.

 

ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU